Golf na Islandii - BogiTravel

GOLF NA ISLANDII

Potężne lodowce, pola lawy, malownicze wodospady
oraz niecodziennie usytuowane pola golfowe.

GOLFIŚCI

Islandczycy to naród, który wprost kocha golfa. Spośród nieco ponad 300tys. Islandczyków, szacuje się, że w golfa gra ok. 30tys. ludzi, co daje mniej więcej 10% całej populacji. To bardzo dobry wynik, będący w czołówce Europy. Największe kluby w okolicach stolicy, Reykjaviku, skupiają po kilka tysięcy osób, a w całym kraju prowadzone są regularne rozgrywki ligowe pomiędzy drużynami.

POLA

Tak duża popularność golfa wśród Islandczyków nie wzięła się znikąd. Na całej wyspie rozsianych jest około 50 pól golfowych – wśród nich około jedną trzecią stanowią pola 18-dołkowe, a reszta to mniejsze obiekty 9-dołkowe lub akademie. Mimo bardzo surowego klimatu, pola są utrzymane na najwyższym poziomie, a infrastruktury w najbardziej rozwiniętych ośrodkach mogą pozazdrościć najlepsze obiekty na kontynencie.

GRA W GOLFA

W sezonie letnim gra w golfa na Islandii przypomina warunki jakie panują na rdzennych, szkockich polach. Czyli jest to przygoda dla osób lubiących golfowe wyzwania. Jednak doskonałe utrzymanie i niezwykle interesująca architektura pól stanowią ogromną atrakcję i gwarantują unikalne przeżycia.

Na Islandii grać można na polach ulokowanych pomiędzy polami lawy, ponad klifami, na samym brzegu morza, w cieniu pięknych gór wulkanicznych a nawet z widokami na lodowce. Dodatkowe egzotyczne atrakcje stanowią regularnie pojawiające się na nadmorskich polach zwierzęta: foki, mewy i maskonury.

Zdecydowany na golfową przygodę?