BogiTravel Extreme - BogiTravel

BogiTravel Extreme

Wyjazd BogiTravel Extreme będzie unikalnym połączeniem wypadu golfowego na najlepsze pola na Islandii
z wycieczką śladami przepięknych, islandzkich krajobrazów i dzikiej przyrody.

Wyprawy golfowej na Islandię nie organizował jeszcze nikt w Polsce.
My sami, zanim zdecydowaliśmy się zaoferować Państwu wyjazd BogiTravel Extreme odwiedziliśmy tę wyspę, która urzekła nas swoim pięknem połączonym z surowością i niedostępnością. Gwarantujemy niesamowite przeżycia, których nie doświadczą Państwo w żadnym innym kraju.

ORGANIZACJA

Podczas wyjazdu zapewniamy Państwu zakwaterowanie, transport grupy pomiędzy obiektami, green fee na polach, wycieczki oraz kompleksową opiekę ekipy BogiTravel oraz Petera Bronsona. Wyjazd cechować będzie duża elastyczność. Islandzka pogoda bywa zmienna, a i czas na wyspie płynie trochę inaczej więc z pewnością nastawiamy się na grę w golfa oraz relaks, wypoczynek i dopasowanie harmonogramu do Państwa oczekiwań, kondycji i warunków meteo. Podczas wyjazdu zagrają Państwo na obiektach opisanych w zakładce Pola golfowe. Dodatkowe wycieczki są dobrowolne, choć oczywiście zachęcamy aby oprócz gry w golfa poznać piękno islandzkiego krajobrazu i przyrody.

11 999 pln

Cena zawiera:

5x green fee na polach
1 nocna runda Midnight Golf na polu Mosfellsbaer
6 noclegów ze śniadaniem w pokoju Double
Ubezpieczenie KL NWW i OC Golf
Transfer z i na lotnisko
Transfery na wszystkie pola i opcjonalne wycieczki
Opiekę ekipy BogiTravel, Bartka Gebethner i Petera Bronsona

Proponowane terminy wyjazdów:

18.07 – 25.07.2019
25.07 – 01.08.2019

*Opłata nie zawiera kosztów przelotu z i do Reykjaviku oraz opłaty za bagaż i sprzęt golfowy.
Przykładowe wyloty z Warszawy-Okęcie 18.07 / 25.07 około godziny 21.00
Połączenia WizzAir do Reykjaviku dostępne także z Katowic, Wrocławia, Gdańska, Krakowa

HOTEL

Nowo powstały, elegancki hotel Oddsson znajdujący się 10 minut od ścisłego centrum Reykjaviku.  W pobliżu liczne kawiarnie, restauracje, sklepy, a także duże centrum handlowe, siłownia, basen, stadion oraz park. Hotel tworzą dwa nowoczesne przylegające do siebie budynki – różowy i niebieski, w zależności od koloru wnętrza pokoju.

Niebieski budynek to 57 pokoi, 5 pięter w najwyższym standardzie. Na pierwszym piętrze znajduje sie recepcja, bar, restauracja. Widok z górnego piętra rozciąga sie na górę Esja z jednej strony oraz na Blue Mountains z drugiej.

Różowy budynek to łącznie 20 pokoi rozlokowanych na 2 piętraach. Dodatkową atrakcją jest taras na dachu, gdzie goście mogą skorzystać ze słońca i świeżego powietrza, którego na Islandii jest pod dostatkiem.

 

POLA GOLFOWE

Na nasz wyjazd wytypowaliśmy pięć najbardziej charakterystycznych pól, które w pigułce pokazują klimat islandzkiego golfa.
Od pól nad brzegiem morza, pośród klifów, przez pola lawy, aż po pole znajdujące się w pobliżu gorących wód geotermalnych.

MOSFELLSBEAR

Idealne miejsce na golfa o północy – a także aktualny klub, w którym pracuje Peter Bronson.

Dziesięć minut jazdy na północny wschód od Reykjaviku znajduje się malownicze przedmieście Mosfellsbær i jego niesamowicie położony klub golfowy. Golfklúbbur Mosfellsbæjar ma dwa pola: 18-dołkowe mistrzowskie pole nazywa się Hlíðavöllur, leżące na skraju zatoki Kollafjörður i urocze 9-dołkowe pole na wzgórzach doliny Mosfell o nazwie Bakkakot. Pole Hlíðavöllur to prawdziwa uczta dla oczu. Pierwsze wrażenie to wspaniałe widoki oraz wyśmienite jedzenie w nowoczesnym domku klubowym. Z klubu i pola rozpościera się niezapomniany widok na zatokę, po drugiej stronie której znajduje się Reykjavik. W tle widać masyw Esja, charakterystyczny punkt w tej części wyspy. Przy odrobinie szczęścia i dobrej pogody w oddali można dostrzec ośnieżony lodowiec Snæfellsjökull.

Na tym polu zagramy dwie rundy – jedną w dzień, drugą tzw. midnight golf (golf o północy, który jednak dzięki unikalnemu położeniu Islandii blisko pola podbiegunowego będzie odbywał się przy świetle słonecznym).

GKG

GKG jest 27-dołkowym kurortem położonym zaledwie 10 minut od centrum Reykjaviku dzięki czemu jest bardzo łatwo dostępny. Leirdalur jest 18-dołkowym mistrzowskim polem golfowym o długości ok 7000 metrówi i stanowi świetny test umiejętności dla wszystkich golfistów. 9-dołkowe pole golfowe, które oprócz swego piękna posiada znaczną ilość jeziorek i bunkrów, zostało zaprojektowane jako łatwy spacer i nie jest tak długie (około  2400 m). Oferuje więc świetną zabawę i jest idealne do szybkiej, towarzyskiej 9-dołkowej rundy.

Pole golfowe GKG zostało zaprojektowane przez szwedzkiego architekta golfa Jana Sederholma a następnie przeprojektowane przez Islandczyka Andrés Guðmundssona (kiedy pole golfowe GKG rozbudowało się do 27-dołkowego kurortu). W okolicy GKG znajduje się park krajobrazowy, gdzie na surowych polach lawowych w okresie w którym odwiedzimy Islandię gniazdują niezliczone ilości ciekawych ptaków.

KEILIR GOLF COURSE

Jedno z najpiękniejszych pól golfowych na Islandii, położone zaledwie 15 minut od Reykjaviku. Keilir to unikalna mieszanka dwóch styli. Pierwsza dziewiątka przebiega pośród pól lawy, natomiast druga znajduje się na niewielkim półwyspie u wejścia do lokalnego portu. Stamtąd rozciąga się przepiękny widok na lodowiec Snaefellsjokull oraz półwysep Alftanes. Pole jest doskonałym sprawdzianem dokładności i precyzji a także dostarczy niezapomnianych wrażeń z gry pomiędzy zastygłą lawą.

GOLFKLUBBS GRINDAVIKUR

Pole golfowe GOLFKLUBBS GRINDAVIKUR znajduje się przy autostradzie do Reykjanesvita, na zachód od Grindavík, około 7 km od Błękitnej Laguny. Pole ma 18 dołków, z których część znajduje się nad samym brzegiem morza, a pozostałe biegną na północ od autostrady i rozciągają się przez prawdziwe pola lawowe. Obiekt ten jest przepięknym, harmonicznym połączeniem pola typu links z islandzkim krajobrazem.

Zwieńczeniem dnia w Golfklubbs Grindavikur będzie wizyta w błękitnej lagunie (Blue Lagoon) – charakterystycznych dla islandzkiego krajobrazu geotermalnych źródłach o niebieskim zabarwieniu.

Zdecydowany na golfową przygodę?